STAGING - הכנה של נדל"ן למכירה (השכרה)

STAGING - הכנה של נדל"ן למכירה (השכרה)


Home Staging – מקום פריטים בבית. בהתאם למחקרים אשר נערכו בארה"ב, מקום נכון של פריטים בבית (דירה) יכול להפחית את תקופת ההמתנה עד המכירה של הנדל"ן ב 30-50%, גם כן זה יאפשר לקבל בנוסף 6-20% של רווח לעומת בית ריק או בית אשר לא עבר ארגון הולם.

מה כולל מושג זה? זאת הינה הכנה מקצועית של הנדל"ן לקראת המכירה או השכרה, כולל עיצוב פנים ומיקום רהיטים, פסיכולוגיה של הרוכשים ונטיות הביקוש. מטרת הסטייג'ינג - להגדיל את האטרקטיביות של הנדל"ן שלכם למכירה או השכרה מהירה במחיר הכי גבוהה שאפשר עם הוצאות זמן ואמצעים מינימליים.

נדגיש 10 נקודות הכי חשובות בהכנה של הנדל"ן שלכם.

 1. שימוש בתמונות
  לרוב האנשים תפיסה חזותית הינה המפותחת יותר. ברוב המקרים החלטה האם ללכת לראות את הבית (דירה) או לא, מתקבלת לאחר שהם צפו בתמונות באינטרנט. אם התמונות האלה לא אטרקטיביות, לא מפורטות ואפשר לראות שם כלי מטבח מלוכלכים או חדרים מלאים ברהיטים או צפיפות, קרוב לוודאי שבזה לא יהי כל התעניינות. זה לא משנה כמה טוב הבית או הדירה שלכם, דחייה פסיכולוגית אשר מתקבלת לאחר צפייה בתמונות האלה תדחה את הלקוח הפוטנציאלי מצעדים הבאים או השכרה. (מפורט יותר על המלצות לתמונות הנדל"ן שלהם - במאמר נפרד)
 2. מראה חיצוני של הבית (דירה).
  הכרה אמתית עם הנדל"ן המוצע מתחילה, כאשר הקונה (שוכר) רואה את הבית או דירה במו עיניו. בדיוק כמו בדייט ראשון של אנשים צעירים, הרושם הראשון, הכי בהיר, מורכב ממראה חיצוני. מצב רוח של הרוכשים ידרדר מיד, אם מדובר בבית פרטי ויש שם דשא לא כסוח או דלת הכניסה עם קילופים או לא צבועה, או לפני דלת הכניסה ישנן שקיות אשפה. באופן תת-מודעי צצות להם מחשבות, אם הבעלים לא שמרו על הפנים, מה כבר יצפה להם "בפנים"? האם הם יצטרכו להשקיע אמצעים כספיים עצומים בתיקון או בהחלפה של מזגן, מתקן חימום, מטבח וכד'? לעתים קרובות הרוכשים, לאחר שראו תמונה לא הולמת, מסרבים אפילו להיכנס פנימה.
 3. ניקיון של הבית (דירה).
  בדיוק כמו המראה החיצוני של הבית, חושב מאוד שיהיה ניקיון וטיפוח גם כן בפנים. זה חשוב לא רק למועד לקיחת תמונות, אך גם כן בביקור של הלקוח. כאשר אתה נכנס לבית ורואה אי-סדר, לכלוך, שלולית מתחת למקרר או עובש בחדר האמבטיה, הדבר היחידי אליו אתה יכול לחשוב זה, להסתלק מהר ככל האפשר ממקום הזה. אם אתה לא בטוח של הבית שלך או דירה מוכנים באופן מלא לתצוגה, כדאי להעביר את הפגישה עם הלקוח הפוטנציאלי עד למועד כאשר יהיה סדר בבית. אם הוא יראה אי-סדר ולכלוך, תהיו בטוחים, הוא כבר לא יחזור.
 4. דפרסונליזציה.
  ביתנו - לא רק מבצר שלנו, זה גם כן המשך של "אני" הפנימי שלנו - הרגלים, טעמים, חיים בכלל. מסיבה הזאת, מקום בו אנו מתגוררים, עם הזמן צובר בעצמו מתנות מזכרת, תמונות משפחתיות, דיוקנאות של אנשים קרובים אלינו. זה מה שהופך את הבית ל- "שלנו", אך זה לא בשביל אנשים זרים. פריטים מסוג זה, לא רק מסיחים את דעתם של הרוכשים (משכירים) מצפייה בנדל"ן, אך גם כן ברמה פסיכולוגית מסיבים אותו בקטגוריה של משהו "זר" כבר בהתחלה. טרם למכירה (השכרה) יש לוודות שסילקתם את כל התמונות האישיות, או פריטים להם אפשר לקרוא "אישיים".
 5. חפצים אישיים.
  כל פריט אישי, בגד או חפץ של היגיינה אישית, אשר נופל לשדה ראיה של בן אדם אחר, מדבר עבור עצמו ואומר שזה הוא מרחב אישי של מישהו. כל אדם, שלא במודע, ברמת התת-מודעת מרגיש, כי הוא הפר את הגבולות הבלתי נראות של מרחב אישי. כתוצאה הוא מנסה, מהר ככל האפשר לנטוש את המקום הזה. לפני שאתם מתכננים להציג את מקום המגורים שלכם, יש לוודות שלא באמבטיה, לא בחדר שינה, לא יהיו פריטים אישיים.
 6. פתרונות צבע.
  טרם למכירה או השכרה בעלי בית מסוימים מחדשים את צבע הקירות. לא כל כך יקר וטרי. החלטה נכונה לחלוטין. בדרך כלל אנשים בוחרים בגווני צבע מהעדפות אישית ותחושת יופי אישית. זה באמת מעולה כאשר מישהו אוהב שחדר שינה יהיה בגוון בורגונדי או גוונים בהירים צועקים של חדר אורחים. אך לא לכל אחד יש טעם דומה. גם כן, במקרים מסוימים צבעים אדומים בחדר שינה או צבע ירוק רעיל יכולים להבהיל ולהפחיד את הלקוח מן הבית. בהחלט, יהיה נבון יותר להיעזר בעצה של מעצב מקצועי. אבל בכל מקרה אפשר לעצור על גוונים רכים, ניטרליים.
 7. תמונות וקישוטים.
  תמונות וצילומים, אלמנטים הכי חשובים המקשטים את הבית. הם תורמים להיווצרות של אווירה אישית. בחירה ומיקום נכון, באופן הולם נותנים לבית או דירה את הכשוף הנדרש. לעתים תמונה או צילום עם נוף מרגיעה תורמים להיווצרות של רגשות חיוביות, זאת אומרת, החלטה חיובית של הקונה, בהשוואה לחדר עצמו.
 8. רהיטים מיותרים.
  לפעמים החדרים ממולאים ברהיטים באופן צפוף כל כך, שבגלל מספר רב של שידות, ארונות, כיסאות ורהיטים אחרים, נדמה לך שאתה נמצא במחסן, וממש לא בחדר. כאשר אתה רואה מעבר צר בין המיטה לבין ארון בגדים, אין לך שום רצון להיכנס לחדר זה. צריך להיפטר מרהיטים מיותרים. יש להבין כי מוכר פוטנציאלי או שוכר לא ירצה חזק יותר את הנדל"ן שלכם אם בחדר אחד יהיו 5 כורסאות ו 8 שידות נוספים.
 9. מה יש בפנים?
  כאשר נערכת סקירה של הנדל"ן שלכם, כל אחד מנסה להעריך רציונליות והמצאות של מקומות שמירה הנחוצים. בגלל זה, הם מעיינים בארונות חדרי שינה ומגירות מטבח. אם באמת החלטתם למכור או להשכיר את הנדל"ן שלכם - תסלקו את כל הפריטים שלכם מארונות. מדפים ומגירות מלאים בפריטים יוצרים תחושה, שאין בבית מספיק מקום לשמירה על פריטים. ואם הם ריקים, הם מלוכלכים ...
 10. ארומטיזציה.
  אנשים רבים חולקים דעה שגויה, שלנינוח תפוחים, מוצרי מאפה או קפה, ישנה השפעה חיובית על בני האדם. לצורך זה בבית, דירה אשר הוצגו למכירה או השכרה מותקנים מפיצי ריח מיוחד. למעשה, אי אפשר לנחש, מה יהיה נעים למישהו זר לחלוטין. לאיזה אסוציאציות או תגובות פיזיולוגיות יגרום ניחוח אצל בן אדם זה או אחר. יכול להיות וניחוח מסוים, יגרום לכאבי הראש או תגובה אלרגית. אם הקונה הפוטנציאלי יתפוס בכניסה ניחוח לא נעים בשבילו, סביר להניח שהוא לא ימשיך פנימה. מסיבה הזאת, חשוב להימנע משימוש בניחוח או ריח זר כלשהו.

אנו מקווים שהמלצות קטנות האלה בהכנה של הנדל"ן שלכם לקראת המכירה או השכרה, יעזרו לכם למכור או להשכיר אותו מהר יותר ועבור כסף רב יותר.